Wczytuję dane...

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Dbając o zdrowy i przyjemny sen, coraz większą wagę przykładamy nie tyle do wystroju sypialni, co do wyboru odpowiedniej pościeli i prześcieradła. Te dwa elementy mają bowiem istotny wpływ na komfort snu. Szczególnie ważną rolę podczas nocnego odpoczynku odgrywają prześcieradła. Źle dobrane, mogą się rolować, podwijać, marszczyć i tym samym powodować dyskomfort oraz zakłócać wypoczynek. Coraz większą popularnością cieszą się prześcieradła z gumką. Produkty te są bardzo praktyczne, a przede wszystkim wygodne.

Naciągnięte na materac, pozostają na swoim miejscu przez całą noc. Do tego pięknie prezentują się na łóżku i tym samym stanowią ozdobę wnętrza. O ile w codziennym użytkowaniu, tego typu prześcieradła są bezproblemowe, bo łatwo się je zakłada na materac i łatwo zdejmuje, o tyle ich składanie może stanowić nie lada wyzwanie. Dzisiejszym wpisem chcemy udowodnić, że składanie prześcieradła z gumką wcale nie musi być takie trudne, jak się z pozoru wydaje. Wystarczy tylko obrać odpowiednią metodę i po problemie.

Dlaczego warto wybrać prześcieradło z gumką

Prześcieradła z gumką cieszą się coraz większym zainteresowaniem i są coraz chętniej wybierane przez klientów. Nic w tym dziwnego, gdyż niosą za sobą same zalety. Są eleganckie, praktyczne, funkcjonalne, a przede wszystkim zapewniają komfortowy sen. Dobrze dobrane do łóżka, pozostają na swoim miejscu przez całą noc – idealnie napięte, niezwinięte i niezrolowane. To idealna propozycja dla osób, które lubią mieć zawsze gładkie prześcieradło na swoim materacu. Prześcieradło z gumką to także świetny wybór do łóżeczka dziecka. Przez cały czas będzie pozostawało dobrze ułożone, mimo dużej ruchliwości maluszka.

Dzięki temu nie będzie wywoływać zdenerwowania u dziecka z powodu niewygody. Tego typu produkty są dziś wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu każdy może znaleźć coś w sam raz dla siebie. I tak oto mamy prześcieradła z gumką bawełniane, satynowe, frotte oraz jersey. Każde z nich niesie za sobą pewne zalety. Modele satynowe idealnie sprawdzają się w sezonie letnim, gdyż delikatnie chłodzą ciało. Prześcieradła frotte to z kolei świetne rozwiązanie na jesień i zimę. Są bardzo przytulne, miękkie i ciepłe, dzięki właściwościom termoizolacyjnym. Prześcieradło jersey poleca się osobom, które szukają produktów eleganckich, trwałych i praktycznych, a jednocześnie komfortowych. Jednym słowem, dla każdego coś miłego!

przescieradło z gumką

Jak składać prześcieradło z gumką?

Większość osób myśli, że składanie prześcieradła posiadającego gumkę to czynność skomplikowana i czasochłonna, dlatego zazwyczaj swoje prześcieradła traktują "po macoszemu" niedbale je zwijając i upychając w szafie, co oczywiście nie pozostaje bez wpływu na ich jakość. Złożone niedbale prześcieradło przyjmuje mało estetyczne zagniecenia, które później nie prezentują się dobrze na łóżku, a rozprasowanie ich może być nie lada wyzwaniem. Nierzadko też się odkształca i traci swoje wyjątkowe właściwości. Poza tym, zajmuje dość dużo miejsca w szafie i może powodować bałagan. Tymczasem składanie prześcieradła z gumką nie jest wyjątkowo trudne. Można się go nauczyć w zaledwie kilka minut, a po kilku próbach mieć już „fach” w ręku. Dla tych, co zastanawiają się jak złożyć prześcieradło z gumką, opisujemy dwie najbardziej popularne i skuteczne metody.

Składanie prześcieradła – metoda 1

Całe prześcieradło składamy na cztery – dokładnie tak, jak kartkę papieru. Chwytamy za środki dłuższych boków i podnosimy je do góry. Następnie te same miejsca składamy ze sobą, kładąc jeden bok na drugim. Teraz uwaga! Mocno chwytamy jedną ręką za róg będący środkiem prześcieradła. Drugą za kolejny róg powstały ze złożonych wcześniej boków. Kilkakrotnie strzepujemy. Następnie, kładziemy prześcieradło na płaskiej powierzchni. Może to być łóżko lub podłoga. Będziemy dążyli do tego, żeby uzyskać prostokąt. W tym celu zawijamy lekko prawy narożnik – miejsce, gdzie zwija się gumka. Uzyskany prostokąt możemy teraz złożyć na kilka części, aż uzyskamy interesującą nas wielkość. Możemy też zwinąć go w rulon, jeśli prześcieradło chcemy umieścić w szufladzie komody.

Składanie prześcieradła – metoda 2

Metoda druga jest chyba bardziej przejrzysta, przez co wydaje się prostsza. Według niej wystarczy przejść zaledwie 3 kroki, aby ładnie i wygodnie złożyć prześcieradło z gumką. Zaczynamy! Na początek wsuwamy dłonie w dwa sąsiadujące rogi prześcieradła, a następnie nakładamy prawy róg na lewy. Trzymając prześcieradło na lewej dłoni, nakładamy na nie po kolei dolne rogi. W ten sposób złożone prześcieradło układamy na płaskiej powierzchni, np. na stole lub podłodze. Teraz, część z gumką zaginamy i składamy do środka. Tę samą czynność wykonujemy z drugiej strony. W ten prosty sposób uzyskaliśmy prostokąt. Na koniec, składamy krótsze boki do wielkości, jaka najbardziej nas interesuje. I gotowe!

Słów kilka o prasowaniu prześcieradła z gumką

Wiemy już, jak składać prześcieradło z gumką. Na koniec powiedzmy sobie jeszcze, jak takie prześcieradło prasować, bo to też może okazać się problematyczne, zwłaszcza jeśli nasze prześcieradło jest dość dużych wymiarów. Przystępując do prasowania najlepiej jest złożyć prześcieradło przynajmniej czterokrotnie tak, aby całe zmieściło się na blacie deski do prasowania. Podczas prasowania złożonego prześcieradła, uważamy aby nie zaprasować zgięć powstałych przy jego składaniu. Dzięki temu uzyskamy dobrze wyprasowany materiał i prześcieradło można będzie bezpośrednio założyć na materac. Innym sposobem jest prasowanie prześcieradła z gumką od środka, czyli od tego momentu, który znajduje się dokładnie na środku łóżka. Podczas prasowania idziemy na zewnątrz tak, aby wszystkie ewentualne zmarszczki skupiły się przy gumkach. Chcąc rozprasować newralgiczne miejsca, a więc te przy gumce, należy dokładnie naciągnąć je na róg deski i rozprostować ile tylko się da.